Obilježavanje Međunarodnog dana osoba sa invaliditetom na Pomorskom fakultetu Kotor

07.12.2016   Željko Pekić  533 pregleda

Na Pomorskom fakultetu Kotor će se u srijedu, 7.12.2016. godine u 11 časova u Računarskom centru obilježiti Međunarodni dan osoba sa invaliditetom koji se slavi 3. decembra svake godine.

Ovaj dan će biti obilježen  u okviru projektnih aktivnosti kroz radionicu koju će organizovati Trans2Work projektni tim, čiji projekat ima za cilj da poboljša poziciju studenata sa invaliditetom na svim jedinicama Univerziteta Crne Gore i omogući tranziciju osoba sa invaliditetom od visokoškolskog obrazovanja do njihovog zaposlenja. Ovoj radionici mogu prisustvovati studenti,nastavno i nenastavno osoblje Fakulteta.
Takođe, svi zainteresovanii će biti u prilici da pogledaju film koji je snimilo Udruženje mladih sa hendikepom Crne Gore pod nazivom “Pomjeramo granice”, a koji govori o životu i obrazovanju troje studenata s invaliditetom iz naše zemlje, nakon čega će moći da se bliže upoznaju sa uslovima u kojima studiraju osobe s invaliditetom i podrškom koja im je potrebna u tom procesu.