Održana prezentacija Pomorske biblioteke, 5.10.2018. - PFK - Pomorski fakultet Kotor

Održana prezentacija Pomorske biblioteke, 5.10.2018.

08.10.2018   Željko Pekić  811 pregleda

Dana 5. oktobra 2018. godine  u amfiteatru Pomorskog fakulteta Kotor, bibliotekarke Nataša Gobović i Ana Kerndl održale  su prezentaciju Pomorske biblioteke, povodom Nacionalnog dana podizanja svijesti o bibliotekama. Program se realizuje u okviru Erasmus+ projekta Mreže servisa za podršku bibliotečkoj mreži Zapadnog Balkana (LNSS) kroz modernizaciju biblioteka i nivoa stručnosti i kvalifikacija bibliotečkog osoblja u visokoškolskim institucijama u zemljama Zapadnog Balkana.

Prezentacija Pomorske biblioteke je naročito značajna za studente prve godine svih studijskih programa Pomorskog fakulteta Kotor, kako bi se na početku studiranja  na što bolji način upoznali sa radom i aktivnostima  bibilioteke, njenom bogatom istorijom i značajem. Bibliotekarke su predstavile  fond Pomorske biblioteke,  zatim elektronske kataloge i baze podataka koje su značajna potpora edukativnom procesu, i najavile u bliskoj budućnosti radionice na kojima će se studenti moći bolje upoznati sa načinom i značajem  njihovog korišćenja.