PORTS projekat - Održan projektni sastanak u Draču - PFK - Pomorski fakultet Kotor

PORTS projekat - Održan projektni sastanak u Draču

21.06.2018   Željko Pekić  375 pregleda

Radni sastanak u okviru projekta „Partnerstvo u nagledanju i proučavanju novih ruta i transnacionalnih pomorskih koridora”(eng. Partnership for the Observation and study of new Routes and Transnational Sea-highways, akronim: PORTS) je 20.06.2018. godine održan u Draču, Albanija. Ovom sastanku je prisustvovao rektor Univerziteta Crne Gore, prof. dr Danilo Nikolić i saradnik u nastavi na Pomorskom fakultetu Kotor, MSc Maja Škurić.

Na sastanku je bilo riječi o:

-  Radnom planu projekta,

-  Elaboraciji prvog radnog paketa,

-  Definisanju odredbi Memoranduma o razumijevanju,

-  Pripremi Upitnika za stejkholdere,

-  Izvještavanju i finansijskom menadžmentu.

Planirano je da sljedeći sastanak bude organizovan u Kotoru u oktobru mjesecu 2018. godine, na kojem će se obaviti niz aktivnosti Upravnog odbora projekta vezanih za implementaciju drugog radnog paketa.