Posjeta admirala Bokeljske mornarice prof. dr Antuna Sbutege - PFK - Pomorski fakultet Kotor

Posjeta admirala Bokeljske mornarice prof. dr Antuna Sbutege

17.02.2018   Željko Pekić  681 pregleda

Admiral Bokeljske mornarice, prof. dr Antun Sbutega posjetio je danas dekana našeg Fakulteta doc. dr Špira Ivoševića. Cilj posjete je bio dogovor oko buduće saradnje Bokeljske mornarice i Pomorskog fakulteta Kotor. U neposrednom razgovoru predloženo je više djelatnosti, koje bi Bokeljska mornarica i naš Fakultet mogli zajednički ostvariti. Dogovoreno je da se našim studentima prvo, krajem februara ove godine, organizuje jedno predavanje o istoriji i tradiciji Bokeljske mornarice. Takođe, razmatrano je i nekoliko ideja vezanih za organizovanje stručnih i naučnih skupova iz oblasti pomorstva, u čijoj organizaciji bio uzeli učešća Bokeljska mornarica i naš Fakultet.