Sa svečanog prijema studenata prve godine studija studijske 2015/16

21.09.2015   Željko Pekić  728 pregleda

Na Fakultetu za pomorstvo Kotor studijska 2015/16 godina započela je svečanim prijemom studenata prve godine. Prijem studenata studijskih programa Pomorske nauke i Brodomašinstvo započeo je u 8:30 sati, a prijem za studijske programe Menadžment u pomorstvu i Nautika je započeo je 10:30 sati. Studente i profesore, u amfiteatru Fakulteta za pomorstvo Kotor, prvo je pozdravila saradnica u nastavi dr Senka Šekularac Ivošević, a zatim se studentima obratio prof. dr Danilo Nikolić, dekan Fakulteta za pomorstvo u Kotoru. On je studentima čestitao na izboru studija i poželio im uspješnost u studiranju. Posebno se osvrnuo na to da je:

"Fakultet za pomorstvo je visokoškolska ustanova u sastavu Univerziteta Crne Gore, sa višedecenijskim iskustvom u modernom obrazovanju i stručnom osposobljavanju pomorskog kadra, baziranom na multidisciplinarnom razvoju tehničkih, prirodnih i društvenih znanja u oblastima pomorstva, nautike i brodomašinstva. Fakultet je strategijski opredijeljen ka unaprjeđenju kvaliteta akademskog obrazovanja, kontinuiranom naučno-istraživačkom radu i unaprjeđenju procesa reforme univerzitetske nastave u okviru akreditovanih programa osnovnih, specijalističkih, magistarskih i doktorskih studija."

Takođe, dekan je u svom obraćanju naglasio da:

"Izabrani studijski programi, koncipirani su u skladu sa zahtjevima Bolonjskog procesa, koji obezbjeđuju kompatibilnost sa standardima visokog obrazovanja i univerzitetske prakse evropskih zemalja kao i prema strogim STCW zahtjevima za pomorske školske ustanove, te se možemo pohvaliti da smo jedini fakultet koji zadovoljava ove uslove u Crnoj Gori."

Svoje obraćanje je završio obavještavajući studente da je:

"U nastavni proces uključeno je 18 nastavnika i 12 saradnika u stalnom radnom odnosu, kao i veliki broj gostujućih predavača i renomiranih stručnjaka iz oblasti pomorske privrede. Nastavno osoblje, uprava Fakulteta i funkcionalne službe će prioritetno biti usmjerene na vaše kvalitetno obrazovanje, profesionalni razvoj, stručno osposobljavanje i ličnu afirmaciju."

Na kraju, studentima se obratila doc. dr Tatijana Dlabač, prodekan za nastavu. Ona studente obavijestila o rasporedu časova za zimski semstar 2015/16 godine i dala im praktične savjete o načinu studiranja na Fakultetu za pomorstvo Kotor. Na kraju poželjela im je uspješno studiranje. Nakon svečanog prijema, studenti su nastavili da prate predavanja shodno rasporedu časova za današni dan.