Obilježeno 140 godina od priznanja nezavisnosti Crne Gore na Berlinskom kongresu - PFK - Pomorski fakultet Kotor

14.11.2018   Željko Pekić  2107 pregleda

Na Pomorskom fakultetu Kotor obilježeno 140 godina od priznanja nezavisnosti Crne Gore na Berlinskom kongresu

U utorak, 13. novembra 2018. godine  je u okviru obilježavanja 140 godina od priznanja nezavisnosti Crne Gore na Berlinskom kongresu koje su organizovali Rektorat Univerziteta Crne Gore i Kancelarija za evropske integracije, upriličena svečanost na Pomorskom fakultetu Kotor.

Dekan Pomorskog fakulteta Kotor, prof.dr Špiro Ivošević je učestvovao na jučerašnjem događaju ispred zgrade Rektorata Univerziteta u Podgorici, simboličnim sađenjem palme u ime našeg Fakulteta.

Ispred zgrade Pomorskog fakulteta Kotor su posađena u ime obilježavanja značajnog događaja u istoriji naše države Crne Gore, dva drveta maslina.

Jedno drvo je posadila jedna od najboljih studentkinja Fakulteta, Isidora Jovanović, a drugo Saša Kuč, predstavnik zaposlenih na Fakultetu i predsjednik Sindikalne organizacije.

Ovom događaju je prisustvovao veliki broj studenata i zaposlenih Pomorskog fakulteta Kotor.