Predstavnici Pomorskog fakulteta Kotor na sastanku Udruge visokoškolskih pomorskih učilišta Republike Hrvatske i pridruženih članova - PFK - Pomorski fakultet Kotor

05.11.2019   PFK Admin  32 pregleda

Sastanak Udruge visokoškolskih pomorskih učilišta Republike Hrvatske održan je 17.10.2019. godine na Pomorskom odjelu Sveučilišta u Dubrovniku. Sastanku su prisustvovali predstavnici Pomorskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Pomorskog fakulteta Sveučilišta u Splitu, Pomorskog odjela Sveučilišta u Zadru, Pomorskog odjela Sveučilišta u Dubrovniku i Pomorskog fakulteta Kotor Univerziteta Crne Gore. Dekan, prof. dr Špiro Ivošević prisustvovao je sastanku kao predstavnik Pomorskog fakulteta Kotor koji je pridruženi član pomenute Udruge.

Sastanak je protekao u razmatranju i rješavanju zajedničkih izazova s kojima se susreću pomenuti fakulteti, kao i sagledavanju mogućnosti za uspostavljanje novih programa za potrebe pomorske privrede. Predloženo je da sljedeći sastanak Udruge bude organizovan na Pomorskom fakultetu Kotor u okviru proslave jubileja 60 godina rada Fakulteta.

Odlučeno je tema narednog sastanka bude internacionalizacija pomorskih fakulteta i praćenje međunarodnih standarda.