Odrzana prakticna nastava i vjezbe iz Tehnologije materijala - PFK - Pomorski fakultet Kotor

Odrzana prakticna nastava i vjezbe iz Tehnologije materijala

13.11.2018   Željko Pekić   1269 pregleda

U ponedjeljak, 12. novembra 2018. godine odrzana prakticna nastava i vjezbe iz Tehnologije materijala

Dana 12/11/2018 godine studenti prve godine brodomasinskog smjera su posjetili Masinski I Metalrusko-tehnoloski fakultet u Podgorici.
Ovom prilikom mr. Vukasin Zogovic i kolega Srdjan Matic su studentima objasnili upotrebu masina za obradu materijala i obavili vjezbe iz predmeta Tehnologija materijala kao i prakticne vjezbe predvidjene ovom posjetom. Nakon samih vjezbi studenti su dobili zadatak da urade trazene proracune.
Poslije uspjesno obavljenih strucnih-prakticnih vjezbi, studenti su imali priliku da sa dr.Nebojsom Tadicem obidju laboratorije za livarstvo,laboratorije za deformaciono procesiranje metala,laboratoriju za mehanicka ispitivanja metala, laboratoriju za mehanicku pripremu uzoraka i na samom kraju laboratoriju za metalografiju.
Tokom samih vjezbi- studenti su imali priliku da po prvi put vide i rade ispitivanje materijala koristeci opremu; pec za topljene materijala i livenje, valjacki stan REDEX,Sarpijevo klatno,razne spektometre,kidalicu HECKERT. Ispitivanje tvrdoce metodama po Rokvelovu,Vikersovu i Brinelovu metodu a na samom kraju koriscenjem optickog mikroskopa Carl Zeiss AXIO studenti su mogli na kompjuteru vidjeti strukturu ispitivanog materijala sto je studentima pricinilo pravo zadovoljstvo.
Ova posjeta je organizovana uz pomoc spomenutih fakulteta kao i studentske organizacije Pomorskog fakulteta Kotor i dobrom saradnjom dekana triju fakulteta.
U toku obavljanja datih vjezbi, studente Pomorskog fakulteta je posjetio dekan prof. dr. Spiro Ivosevic i studentima pozelio uspjesan rad.
Kordinator prakticnih vjezbi ovom prilikom je bio mr. Miroslav Vukicevic.

23.04.2019  34300

Izvještaj š/b Jadran, 2 dan, 23.4.2019.

23.04.2019  34380

Izvještaj š/b Jadran, 1 dan, 22.4.2019.

22.04.2019  34758

Školski brod 'Jadran' isplovio na dvonedjeljno putovanje, 22.4.2019.

29.03.2019  2397

Studenti Pomorske elektrotehnike imali prakticnu nastavu na ŠB 'Jadran'

11.12.2018  2640

Studentima trece godine Brodomasinstva i Pomorskih nauka odrzana prakticna predavanja, N. Peranovic i J.Franovic, 11.12.2018