Odrzana prakticna nastava i vjezbe iz Tehnologije materijala - PFK - Pomorski fakultet Kotor

Odrzana prakticna nastava i vjezbe iz Tehnologije materijala

13.11.2018   Željko Pekić   1140 pregleda

U ponedjeljak, 12. novembra 2018. godine odrzana prakticna nastava i vjezbe iz Tehnologije materijala

Dana 12/11/2018 godine studenti prve godine brodomasinskog smjera su posjetili Masinski I Metalrusko-tehnoloski fakultet u Podgorici.
Ovom prilikom mr. Vukasin Zogovic i kolega Srdjan Matic su studentima objasnili upotrebu masina za obradu materijala i obavili vjezbe iz predmeta Tehnologija materijala kao i prakticne vjezbe predvidjene ovom posjetom. Nakon samih vjezbi studenti su dobili zadatak da urade trazene proracune.
Poslije uspjesno obavljenih strucnih-prakticnih vjezbi, studenti su imali priliku da sa dr.Nebojsom Tadicem obidju laboratorije za livarstvo,laboratorije za deformaciono procesiranje metala,laboratoriju za mehanicka ispitivanja metala, laboratoriju za mehanicku pripremu uzoraka i na samom kraju laboratoriju za metalografiju.
Tokom samih vjezbi- studenti su imali priliku da po prvi put vide i rade ispitivanje materijala koristeci opremu; pec za topljene materijala i livenje, valjacki stan REDEX,Sarpijevo klatno,razne spektometre,kidalicu HECKERT. Ispitivanje tvrdoce metodama po Rokvelovu,Vikersovu i Brinelovu metodu a na samom kraju koriscenjem optickog mikroskopa Carl Zeiss AXIO studenti su mogli na kompjuteru vidjeti strukturu ispitivanog materijala sto je studentima pricinilo pravo zadovoljstvo.
Ova posjeta je organizovana uz pomoc spomenutih fakulteta kao i studentske organizacije Pomorskog fakulteta Kotor i dobrom saradnjom dekana triju fakulteta.
U toku obavljanja datih vjezbi, studente Pomorskog fakulteta je posjetio dekan prof. dr. Spiro Ivosevic i studentima pozelio uspjesan rad.
Kordinator prakticnih vjezbi ovom prilikom je bio mr. Miroslav Vukicevic.

11.12.2018  2362

Studentima trece godine Brodomasinstva i Pomorskih nauka odrzana prakticna predavanja, N. Peranovic i J.Franovic, 11.12.2018

09.12.2018  1534

Praktične nastave na simulatoru za Visoki napon (HV), 5.12.2018

06.12.2018  306

Studentima trece godine brodoamsinstva odrzana prakticna predavanja, Nebojsa Krivokapic i Luka Strugar

23.11.2018  1273

Održane praktične vježbe za studente PE u Laboratoriji za elektrotehniku 23.11.2018.

23.11.2018  1200

Održane praktične vježbe za studente BM u Laboratoriji za elektrotehniku 23.11.2018.