Predavanje u brodomasinskom simulatoru, upravitelj masine Milos Bogdanovic - PFK - Pomorski fakultet Kotor

Predavanje u brodomasinskom simulatoru, upravitelj masine Milos Bogdanovic

13.04.2018   Željko Pekić   601 pregleda

U prostorijma BM simulatora odrzano  je osmo gostujuce predavanje upravitelja mašine Miloša Bogdanovića koji je svoje bogato stručno iskustvo podijelio studentima fakulteta., ploveći na razne brodske  pogone raznih svjetskih proizvođača ( RollsRoyce-Bergen, Wartsila, M.A.N B&W, Yanmar, Caterpillar, Shulzer, Volvo, Niigata, Doosan, kao i DP sisteme koji uključuju  GE energy series C and A as well as Rolls-Royce DP sisteme ) a ujedno bio i student Pomorskog fakulteta Kotor.

Predavanje je odrzano studentima Brodomašinskom i Nautičkom smjeru u okviru predmeta Brodksi mašinksi pogoni i Brodomašinski simulator i plovidba, kojima je tom prilikom priblizeno funkcionisanje  sigurnostnim sistemima, rukovanju različitim pogonima koji se danas mogu naći najčešće na suplajerima, bušotinama, floatli,cjevopolagačima,anchor handling brodovima,brodovima za prevoz teških tereta,kablopolagačima i drugim.

Studenti su pokazali interesovanje za ovakav vid predavanja i iskazali zelju za sličnim predavanjima u okviru nastavnih programa koje im obezbjeđuje mr.Miroslav Vukičević sa kolegama koje su pohađali Pomorski fakultet u Kotoru.

Na kraju drugog sata predavanja, kolega Bogdanović je odgovarao na pitanja i komentare zainteresovanih studenata.

Ovom prilikom se zahvaljujemo kolegi Bogdanoviću na izdvojenom vremenu i zelji da prenese vrijedno znjanje i dugogodisnje iskustvo na buduce kolege.

11.12.2018  2593

Studentima trece godine Brodomasinstva i Pomorskih nauka odrzana prakticna predavanja, N. Peranovic i J.Franovic, 11.12.2018

09.12.2018  1690

Praktične nastave na simulatoru za Visoki napon (HV), 5.12.2018

06.12.2018  2521

Studentima trece godine brodoamsinstva odrzana prakticna predavanja, Nebojsa Krivokapic i Luka Strugar

23.11.2018  1321

Održane praktične vježbe za studente BM u Laboratoriji za elektrotehniku 23.11.2018.

23.11.2018  1409

Održane praktične vježbe za studente PE u Laboratoriji za elektrotehniku 23.11.2018.