Raspisan konkurs za upis 2017/18, III rok - PFK - Pomorski fakultet Kotor

Raspisan konkurs za upis 2017/18, III rok

06.09.2017   Željko Pekić   1159 pregleda

Ukupan broj mjesta na svakom studijskom programu povećava se za po 1 % po principu afirmativne akcije .

Prijave na konkurs podnose se u petak, 8. septembra 2017. godine.

Uz prijavu za upis kandidati podnose sljedeća dokumenta: originalnu diplomu o položenom maturskom, odnosno stručnom ispitu koji se polaže eksterno po Zakonu o gimnaziji i Zakonu o stručnom obrazovanju, originalna svjedočanstva o završenom I, II, III i IV razredu srednjeg obrazovanja, biometrijsku ličnu kartu ili kopiju izvoda iz matične knjige rođenih i kopiju uvjerenja o državljanstvu, ovjerenu kopiju diplome “Luča” ili njoj ekvivalentne diplome, diplomu (ili ekvivalentni dokument) o osvojenoj prvoj ili drugoj nagradi na državnom takmičenju srednjoškolaca.

Strani državljanin podnosi i dokaz o poznavanju jezika na kome se izvode studije, izuzev u slučaju da je završio srednju školu na jednom od jezika koji su u službenoj upotrebi u Crnoj Gori.

Kandidati koji nemaju diplomu o položenom maturskom, odnosno stručnom ispitu koji se polaže eksterno po Zakonu o gimnaziji i Zakonu o stručnom obrazovanju, uz prijavu za upis podnose i izjavu da se prijavljuju i za polaganje testova, ukoliko žele da se izjednače sa kandidatima koji su polagali eksterni maturski odnosno stručni ispit.

Testovi iz dva predmeta od značaja za savladavanje izabranog studijskog programa za kandidate koji nisu imali maturski, odnosno stručni ispit koji se polaže eksterno i dopunski ispiti za fakultete i akademije koji ih organizuju, polažu se prema rasporedu koji će biti istaknut na oglasnim tablama univerzitetskih jedinica, u periodu od 11. do 12. septembra 2017. godine.

Upis kandidata i izdavanje uvjerenja izvršiće se zaključno sa  13. septembrom 2017. godine.

Upis studenata na Univerzitet Crne Gore bliže je uređen Pravilnikom o uslovima, kriterijumima i postupku upisa u prvu godinu studija. Pravilnik je objavljen na web stranici Univerziteta Crne Gore: www.ucg.ac.me

Dokumenta

17.07.2019  240

Važni datumi za upis u I godinu osnovnih studija, III upisni rok, za studijsku 2019/20.

16.07.2019  2716

Najava konkursa za upis 2019/20, III rok

11.07.2019  1461

Konačna rang liste za upis u prvu godinu studiranja II rok - jul 2019

10.07.2019  1300

Preliminarne rang liste za upis u prvu godinu studiranja II rok - jul 2019

09.07.2019  2720

Prijave za upis - II upisni rok 2019/20.